Powered by Smartsupp

Prokáže se HHC v testu na drogy? 💊

Prokáže se HHC u testu na drogy?

Testy na drogy jsou velmi komplexní záležitost. Proto nemůžeme s jistotou říci, zdali se HHC může prokázat v testech na drogy. Ovšem podle všeho se HHC nerozkládá stejně jako THC. Tudíž je pravděpodobné, že se HHC v nynějších drogových testech neprokáže. Pokud ve vašem zaměstnání dochází k pravidelným testům na drogy, doporučujeme vám, abyste nekonzumovali HHC během práce, nebo těsně před prací. I když je nepravděpodobné, že by test byl kvůli HHC pozitivní, je zbytečné riskovat své zaměstnání.

Mohu řídit po užití HHC?

Pokud jste před jízdou autem konzumovali HHC, je nejlepší se řízení vyvarovat, ovšem není zakázané řídit pod vlivem HHC. Stejně jako ostatní podobné látky, tak i HHC může snížit schopnost řidiče bezpečně řídit. Proto by řízení pod vlivem HHC mohlo být pro vás nebezpečné. Pozor, dokonce v některých státech je řízení pod vlivem HHC zakázané. Pokud ke konzumaci došlo, dbejte prosím především na své bezpečí a zkuste využít služby jako jsou: taxi, uber, nebo například zavolat kamarádovi, ať vás odveze. 

Je HHC legální?

S HHC je to zatím v České republice tak, že si ho můžete s naprostým klidem v duši koupit, mít u sebe (v podobě květů, vape penů, olejů atp.).
Pokud HHC máte u sebe, musíte dbát na povolené množství THC zákonem (květy mohou obsahovat do 1% THC). Pokud ovšem užíváte vape peny s cartridge, podobné věci nemusíte řešit. Ačkoliv je HHC velmi podobné THC, tak se na něj dosavadní legislativa v České republice nevztahuje. Je tomu tak, protože česká legislativa nezakazuje změněné látky, stačí jen o jednu uhlíkovou vazbu méně, či více a už se to té látky nemusí týkat.
Shrnutí legálnosti HHC:

  • HHC není prozatím uvedeno jako NPS
  • HHC zatím není uvedeno v seznamu omamných látek, ani v seznamu psychotropních látek
  • O zákazu HHC v ČR se zatím ani nejedná, ani nemluví.

Jak fungují policejní testy na drogy?

Pokud vás někdy policie zastaví a bude po vás požadovat test na drogy, zkontrolujte si především, že před použitím ho policista vyndával z neporušeného obalu. U testů ze slin si vyčkáte přibližně 10 minut na úplné výsledky. Během již zmíněných 10 minut test kontrolujte, aby nedošlo ke zkreslení výsledků. Pokud tento test bude pozitivní, budete muset podstoupit i lékařský trest na drogy a to z toho důvodu, že testy ze slin dokáží zachytit užité drogy i před delší dobou. Pokud lékařský test bude pozitivní, budete muset zaplatit test a zároveň vás nemine postih za řízení pod vlivem drog.